۰

عوامل موثر بر تجارت پوشاک

 

 

 

 

تغیرات

تغیرات در پوشاک یک امر عادی و مورد تایید اغلب تولیدکنندگان ، خرده فروشان و مصرف کنندگان است. به طور کلی دو دسته از تغییرات اثرات عمیقی بروی تجارت پوشاک دارند که عبارتند تغییرات مد و فصلی.

 

الف تغییرات مد

 

مد الگویی پذیرفته شده است به وسیله گروه مشخصی از مردم در یک زمان و مکان خاص است. مطابق تئوری مد، مصرف کننده از هر آنچه به طور گسترده پذیرفته شود سریعا خسته میشود ، بنابراین مداوم در حال تغیرات مدل ها و تولید است. فراسل هم نیز همیشه سعی در به روز رسانی لباس های زیر مخصوصا برند های کلوین کلین و تامی میباشد.

 

 

ب تغییر فصلی

 

این تغییر ضمن آنکه اغلب تحت تاثیر مد واقع میگردد، شامل تغییر و تعدیل تولیداتی است که میتوانند به وسیله مصرف کننده مطابق مد سال مورد استفاده قرار گیرند. شرایط آب و هوایی شروع پایان سال تحصیلی ، آداب و رسوم اجتماعی ، فرهنگی و همین طور مهمانی ها میتوان اشاره کرد. اما بیشتر لباس ها مخصوصا لباس های زیر خیلی تاثیرپذیر بر اساس فصل نیستند.

 

 

 

  • زمانبندی

 

ترکیب تغییر مد و تغییر فصلی تجارت پوشاک را در زمره ی پر تغییرترین تجارت های جهان قرار میدهد. تا آنجا که حرفهای مرتبط با پوشاک با توجه به نوع خواسته ها و احتیاجات مشتریان وظیفه تغییر در نوع تولیدات را عهده دار هستند وقتی یک محصول مطابق مد وارد بازار میشود امکان دارد چند روز بعد کاملا غیر قابل فروش باشد ، بنابراین، نه تنها تولیدکنندگان و فروشندگان پوشاک باید به صورت مداوم با سرعت و ضرب العجل در حال کار باشند، بلکه کارخانه های پوشاک باید برای تغییر کاملا آماده و قابل انعطاف باشند و طبیعی است که مدیریت این تغییرات به زمانبندی دقیق نیاز دارد. بدین ترتیب اهمیت سرعت عمل و تحویل به موقع پوشاک نیز واضح میگردد.

 

 

  • کیفیت

 

 

کیفیت ، به معنی چگونگی یک موجودیت است.این واژه پر محتوا مرغوبیت و مطلوبیت کالا را نشان میدهد. در واقع مجموعه ویژگی های یک کالا را بیان میکند. به عنوان مثال در بخش پوشاک کیفیت عبارت است از ویژگی های مشخص و تعریف شده ای که امور مربوط به ظاهرلباس ، تناسب ، زیبایی ، ظرافت دوخت ، طول عمر و مطلوبیت ررا در بر میگیرد.

 

 

 

  • قیمت

 

قیمت پارامتر مهم دیگری است که بر بازار فروش پوشاک موثر است. به دلیل اینکه با افزایش قیمت کالا ، توان خرید مردم و به دنبال آن گردش مالی کارخانه کاهش میابد و کاهش چرخش مالی نیز به نوبه ی خود مسائل مختلف دیگری را برای مدیریت در پی دارد که جمله گی آنها بر فروش کارخانه تاثیر مضاعف خواهد داشت. بدیهی است که قیمت فروش رابطه ی رابطه مستقیم با قیمت تمام شده محصول دارد و برای کاهش آن بایستی بر تمامی عوامل تولید و موارد تاثیرگذار بر هزینه، اعمال مدیریت شود.

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش